در نشست خبری جشنواره سی و ششم چه گذشت؟⇐از پرسشهای تکراری برخی رسانه ها تا توضیحات دبیر درباره ماجرای حمایت یک کانون تبلیغاتی از جشنواره/از قابل اکران بودن تمام فیلمهای ارائه شده به هیأت انتخاب تا معنای واقعی حذف فرش قرمز/از وعده ارائه تسهیلات به مخاطبان روشندل تا حضور تمامی فیلمهای حاشیه ساز در جشنواره

سینماروزان: نشست خبری جشنواره سی و ششم فجر صبح روز سرد دهم بهمن ماه با حضور ابراهیم داروغه زاده دبیر و مسعود نجفی روابط عمومی جشنواره در پردیس ملت برگزار شد.
به گزارش سینماروزان تکراری بودن سوالات برخی از اهالی رسانه که نشان می داد حتی اخبار رسمی مرتبط با جشنواره را هم پیگیری نمی کنند عجیب به نظر می رسید مثلا با وجود تکذبیبه قبلی یک سازمان ارزشی مبنی بر حمایت از جشنواره همچنان این پرسش مجددا از زبان چند رسانه طرح شد.
با این حال ابراهیم داروغه زاده دبیر جشنواره تلاش زیادی کرد که به تمامی سوالات ولوتکراری پاسخ دهد.
از جمله پرسشهای مهم نشست درباره حمایت مالی یک کانون تبلیغاتی نوین و علاقمند به تجربه گرایی(!) از جشنواره بود که داروغه زاده درباره آن گفت: مسئولیت جذب اسپانسر هیچ ربطی به دبیر ندارد. مسئولیت جذب اسپانسر برعهده صندوق اعتباری هنر است که این صندوق هم نتوانست اسپانسری برای جشنواره امسال بگیرد و امسال بودجه جشنواره را سازمان سینمایی خواهد داد.
ابراهیم داروغه زاده با اشاره به وظیغه ذاتی رسانه هم بیان داشت: هرچه رسانه ها، انتقاد اصولی داشته باشند به نفع مدیران جشنواره است ام …