ادعاهای سیاستگزار یک جایزه ارزشی⇐جشنواره فجر تأثیرگذاری ندارد/جشنواره فجر مرکزیت خود را از دست داده /سینمای ایران بیرون از جشنواره فجر رقم می خورد/جای عقلانیت در جشنواره فجر خالی است⇔نکته: وقتی در سه پاراگراف شش بار نام «جشنواره فجر» را می برید چگونه انتظار دارید باور کنیم این جشنواره برایتان محلی از اعراب ندارد؟

سینماروزان: در همه این سالها داشته ایم ارگانها و نهادهای ارزشی که بودجه خوبی را صرف تولید آثار ارزشی کرده اند و در سالهای اخیر در کنار این تولیدات، یک سری جایزه و جشنواره ارزشی هم ایجاد شده است.
به گزارش سینماروزان از جمله این جوایز «ققنوس» است که دست اندرکاران آن سعی می کنند به موازات برگزاری جشنواره فجر برگزیدگان خویش را معرفی کنند.
تازه ترین نشست خبری جایزه ققنوس در حالی برگزار شد که روح الله رجبی از اعضای شورای سیاستگزاری این جایزه نقد آشکار جشنواره فجر را در پیش گرفت.
روح الله رجبی در نشست خبری هفتمین هم اندیشی سینمای انقلاب اسلامی و جایزه سینمایی «ققنوس»، ضمن اعلام حمایت از برگزاری جشنواره فجر گفت: نقدی که به جشنواره فجر داریم، این است که حس می کنیم جای عقلانیت در این جشنواره فجر خالی است و حتی در جلسات نقد و بررسی فیلم ها در جشنواره هم به رسانه ها اجازه حرف زدن داده نمی شود. رجبی تصریح کرد: قصد نداریم بر داوری های جشنواره فیلم فجر تأثیر بگذاریم، چون حس می کنیم سینمای ایران بیرون از جشنواره فجر رقم می خورد .
وی با بیان تأثیرگذاری جوایزی مانند اسکار و گلدن گلوب بر روند …